Byty Modřany – váš Hyacint v Praze

V posledních 50 letech vidíme jak se hlavní město Praha výrazně rozrůstá a stává se evropskou metropolí. Velmi zajímavé je sledovat, jaký byl vývoj jednotlivých městských částí a jak se postupně zahrnována do Prahy. To je případ i městské části Modřany a aktuální v ní probíhající výstavbě nových a kvalitních bytů. V současné době jsou v Modřanech desítky bytů na prodej.

Čím je městská část Praha – Modřany zajímavá?

Původně šlo o samostatnou vesničku, první písemná zmínka pochází z roku 1088. Historici si však nejsou jisti, zda nejde náhodou o historické falzum. Další pozdější písemná zmínka o vesnici Modřany je z roku 1178. Různí odborníci odhadují, že název Modřany může vycházet z lužní rostlinky hyacint modrý.

Později, od 19. století přišli velké změny – vesnička se stala předměstských částí Prahy. V roce 1861 zde byl založen cukrovar a v roce 1881 byla zavedena z Prahy do Modřan železnice. Tato místa se staly i oblíbeným místech na výlety pro obyvatele Prahy.

V roce 1968 byly Modřany připojeny k Praze a staly se tak součástí dnešní Prahy 12. Jedná se o jihovýchodní část Prahy, v širším centru. Během socialismu a i po revoluci přibyly nové byty v Modřanech ve větším množství.

Jaké byty v Praze – Modřany stojí za pozornost?

V rámci městské části Modřany je postaveno sídliště Modřany a sídliště Na Berankis. Aktuální nová výstavba se soustřeďuje spíše do menších obytných komplexů.

Jedním z významných a ze strany obyvatel zajímavých nových bytů jsou i YIT byty Modřany Hyacint. Vycházejí tak z tradice Modřan a toho, že jejich název je odvozen od malé, modré rostlinky, která v těchto místech v minulosti pravděpodobně rostla ve velkém množství.

YIT je mezinárodně známý developer, který má své kořeny ve Finsku. Působí ve více státech, například u nás, ve Finsku, na Slovensku nebo v Rusku. Jde o zkušeného developera, která se snaží dlouhodobě budovat své jméno – a proto velmi dbá na kvalitu materiálů a výborné služby. Právě teď má v Praze řadu rozestavěných a připravených bytů na prodej.

Byty Modřany Hyacint jsou jedním z dalších stavebních projektů developera YIT v Praze. Podobně jako u ostatních stavebních projektech, iu tohoto se YIT snaží respektovat danou lokalitu a místní styl a historii. To je jeden z důvodů, proč nazval nové byty názvem Hyacint. Při těchto bytech je kladen velký důraz i nízkou energetickou náročnost – obyvatelé tak budou dlouhodobě šetřit na energiích.

Výhodou bytů Modřany Hyacint je hlavně to, že se nacházejí ve městě a zároveň velmi blízko okolní přírody. V blízkosti se nachází přírodní park Modřanská rokle, kde je možné aktivně využít čas pro odpočinek a relax.

Dá se tedy říci, že nové bydlení v Modřanech, v bytech Hyacint od YIT je ideální místo pro mladé rodiny. Jde o velmi příjemnou lokalitu, s dobrou dostupností do centra a možnostmi pro aktivní odpočinek v okolní přírodě. Developerovi YIT se úspěšně podařilo propojit bydlení ve městě, ale zároveň v blízkosti přírody.

Zdroje:

byty Modřany

Modřany

Byty na prodej Praha