Hledám práci

Hledám práci

Hledám práci,  kde začít

V případě, že hledám práci, je mnoho možností, kde ji hledat. Vyzkoušet můžete pracovní portály, vývěsky úřadu práce. Jako první se zpravidla ptáme známých a kamarádů, lze také obejít firmy přímo, buď zde zanecháte životopis, případně si na vás vyžádají kontakt.

Hledám práci

Hledám práci

Kde hledám práci

Na vývěskách úřadu práce jsem nic nenašel, kamarádi žádnou nabídku práce aktuálně také nemají? Hledám práci na pracovním portále. Výhodou je, že je hledání zcela zdarma, bez zbytečných poplatků, vyhledávání je naprosto jednoduché.

Další možností je oslovení či reakce na inzerát personální agentury. Za zprostředkování práce zde neplatím žádné poplatky. Stejně jako u jiných zaměstnavatelů, i zde je potřeba zaslat životopis a perfektně zpracovaný motivační dopis. Personální agentura buď hledá své zaměstnance, které poté propůjčuje za úplatu jiným firmám nebo vyhledává potencionální zaměstnance na míru konkrétnímu zaměstnavateli. Za tuto službu rovněž dostane zaplaceno od dané firmy.

Pokud hledám práci, pomoci mi může i úřad práce. Zde je však potřeba dodržet podmínky a pravidla. Důležité je docházet na pravidelné konzultace, hlásit každou změnu. Přihlášení na úřad práce je dobrovolné, rozhodně není ukládáno zákonem. Plynou z něj určité výhody, ale i nevýhody.

Proč využít personální agentury

Personální agentury nabídnou bezplatné poradenství. Výhodou je časté zaměření na mnoho oborů, je tak velká šance, že najdete nabídku, která vás zaujme. Spolehlivá personální agentura vám nabídne zajímavé platové ohodnocení, výhodné benefity, jako například výplatu již za první odpracovaný týden, příspěvek na dopravu a další. Když hledám práci, je potřeba zvážit, v jakém oboru chceme pracovat. Klidně lze zkusit i práci mimo obor, pokud máme pro nabízenou pozici předpoklady.